![](https://diontv.gr/wp-content/uploads/2022/07/IMG_20220710_131708_6492567.jpg)
Έρχεται το Πανηγύρι Θρακικού Γανόχωρας
Σάββατο 30 Ιουλίου :
Καλοκαίρι χωρίς πανηγύρι δεν γίνεται, για αυτό ο Μορφωτικός σύλλογος “Θρακικός Γανόχωρας”, ετοιμάζεται για το ετήσιο πανηγύρι του, το Σάββατο 30 Ιουλίου και ώρα 21:00, το οποίο θα διεξαχθεί στο Δημοτικό σχολείο Γανόχωρας.
Την εκδήλωση θα ντύσει μουσικά το παραδοσιακό μουσικό συγκρότημα Εβριτική Ζυγιά.
Θρακική λύρα: Αλέξανδρος Ρίζογλου
Κλαρίνο: Βαγγέλης Ψαθάς.